Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCESY NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE WOKALNYM

Kolejne sukcesy naszych Uczniów!

W dniu 11.06.2019 nasze Uczennice brały udział w powiatowym konkursie wokalnym ARA w Sławnie. Kasia Milczarek w kategorii Soliści i Muzyczne Zespoły Estradowe została Laureatką! Komisja przyznała, że otrzymała największą ilość punktów. Nikola Zagorodnikow w kategorii Piosenka Dziecięca również sukces! Obie przeszły do ostatniego etapu, wojewódzkiego przeglądu w Szczecinie. Opiekunką Dziewczyn jest Pani Magdalena Wysocka. Gratulacje! Szczecin wzywa...

Autor: Magdalena Wysocka

komentarze [0] , skomentuj

NASI UCZNIOWIE - NAJLEPSI MATEMATYCY W GMINIE

Nasi wspaniali matematycy Roksana Sawicka kl. 8 oraz Jakub Karczyński kl. 7 zajęli I miejsce ex aequo w Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbył się 10 maja 2019 w Szkole Podstawowej w Bobrowicach. Geniusze królowej nauk uzyskali bardzo wysokie wyniki. Dyrektor SP w Bobrowicach pani Małgorzata Sałusz, gratulując zwycięzcom sukcesu, wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora konkursu.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych wspaniałych uczniów.

Gratulujemy!

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS - PALMA WIELKANOCNA

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną rozstrzygnięty!

Do konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną zgłosiło się 30 uczestników, którzy zaprezentowali 30 palm wykonanych różnorodnymi technikami, tradycjami. Tak liczny odzew uczestników konkursu i duża liczba zgłoszonych palm świadczy o zainteresowaniu tradycją z rytuałem świątecznym.

Protokół Komisji Konkursowej

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

TRASH CHALLENGE

Trash Challenge - wyzwanie śmieciowe!

Trash Challenge opanował świat. Ludzie zbierają śmieci i publikują w mediach społecznościowych zdjęcia "sprzed" i "po" sprzątaniu w najbliższym otoczeniu, by dać przykład innym. Uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie! Sprzątają! Jeśli jeszcze nie przyłączyłeś się do akcji zrób to! Jeśli tego nie zrobisz, przynajmniej nie wyrzucaj śmieci gdzie popadnie!

Autor: Magdalena Wysocka

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA CHARYTATYWNA

„Takich chłopców jak Patryk jest tylko dwóch w Polsce! Uratujmy go od bólu!”

Dnia 28 maja 2019 podczas VIII Biegu im. Asi Kenig, którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa w Sławsku, nasi wolontariusze kwestowali na rzecz operacji Patryka Dubiała (3l), który jest chory na Dysplazję przynasadową typu Schmida. Dzięki operacji Patryk będzie mógł chodzić i żyć bez bólu. Wszystkim wolontariuszom — uczniom dziękujemy za udział i zaangażowanie! Drodzy wolontariusze, zebraliście 306,50 zł.

Przed Świętami Wielkanocnymi Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowali konkurs na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Po konkursie wszystkie palmy zostały sprzedane na terenie szkoły. Pieniądze ze sprzedaży palm i kwestowania na „VII Biegu Asi Kening” w kwocie 543,5 zł zostały wpłacone na konto Fundacji „Siepomaga”, tytułem: 16392 Patryk Dubiał darowizna.

Dziękujemy bardzo !!!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

.


Szczegóły rekrutacji są dostępne w trzech prezentacjach w formacie PDF:

PREZENTACJA 1

PREZENTACJA 2

PREZENTACJA 3

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

AKCJA #jestnaswiecej

Nasza szkoła dołączyła do akcji Fundacji Orange - #jestnaswiecej. Główne założenia akcji:

Pokaż, że jesteś przeciw hejtowi w sieci. Załóż pomarańczową sznurówkę, symbol akcji #jestnaswiecej. Hejterzy są w internecie najgłośniejsi, ale wcale nie jest ich najwięcej. Dołącz do akcji i udowodnij, że hejt nie jest Ci obojętny. Przeciwstaw mu się razem z nami! Nie bój się stanąć w obronie tych, którzy są atakowani w sieci. Nie reagujesz na hejt, jest Ci obojętny? Okaż solidarność z ofiarami. Pokażmy, że #jestnaswiecej.

W ramach akcji zorganizowanej przez panią pedagog Joannę Łajeczko, uczniowie naszej szkoły otrzymali dwie pary pomarańczowych sznurówek. Noszą je dumnie, mając poczucie, że uczestniczą w ważnym wydarzeniu społecznym.

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

3 maja 2019 w Czarnej Dąbrówce odbyły się biegi przełajowe zaliczane do Cross festiwalu powiatu Bytowskiego. Uczeń klasy VI Jakub Wilczewski zdobył zwycięstwo na dystansie 1000 metrów w roczniku 2006-2007, wyprzedzając dwukrotnego finalistę czwartków lekkoatletycznych.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Dnia 20.03.2019 r. nasz uczeń klasy 7 Jakub Hetmański zajął III miejsce w kategorii V podczas XXV Jubileuszowego Kaszubskiego Spotkania Akordeonowego w Kościerzynie. Konkurencja była ogromna, a nasz Kuba pokonał dziesiątki uczestników.

Cieszymy się z sukcesu naszego ucznia i GRATULUJEMY.

komentarze [0] , skomentuj

1,2,3 MAJA

30.04.2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający ważne historyczne wydarzenia: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi RP, 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja. Ponadto została wykonana tablica, która w przystępny sposób ukazuje uczniom historię naszego kraju. Dzięki naszemu historykowi - panu w-ce dyrektorowi Radosławowi Kuflowi - przypomnieliśmy sobie ważne daty w dziejach Polski.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

WYNIKI - VIII BIEG im. Asi Kenig

Prezentujemy wyniki VIII Biegu im. Asi Kenig.

Kategorie Juniorów i Młodzików: WYNIKI

BIEG GŁÓWNY, NORDIC WALKING - wyniki dostępne na stronie: wyniki.b4sport.plPODZIĘKOWANIA - SPONSORING

• Wójt Gminy Sławno

• Starostwo Powiatowe

• Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie

• Bank Spółdzielczy w Sławnie

• Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Włodzimierz Olszewski

• TOUR TREND Spółka z o.o. Strzelinko

• Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Ryszard Sozański Żabno

• Sklep z Artykułami Budowlanymi FUGA Witold Poprawski

• Grzegorz Sendecki Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego

• GS Sławno Arkadiusz Jasiński

• AGROMOR Spółka Jawna Ryszard Niemczura i Paweł Łuczak

• Magdalena Sozańska

• Elżbieta Pawełek Butik ELA

• Anonimowi darczyńcy

• Joanna i Sławomir Siudek

• Drużyna Szpiku

• Rada Rodziców

• Sołtys Sołectwa Sławsko

• Sołtys Sołectwa Radosław

• Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Sławsku

• Stowarzyszenie MOJA WIEŚ SŁAWSKO

• Lidia Sarnecka CIS

PODZIĘKOWANIA - ZAANGAŻOWANIE

• Grażyna Antosik

• Henryk Chudy

• Mariusz Wilczewski

• Agnieszka Czarnuch Gmina Sławno

• Tomasz Jabłoński SPOKO Sławno

• Przemysław Konwerski

• AKSON Sławno

• Krzysztof Kowalczyk

• Nauczyciele SP Sławsko

• Wolontariusze

• Rodzice

• OSP Sławsko

• Policja Powiatowa w Sławnie

• Nadleśnictwo Sławno

• TRANS – SLAW Ratownictwo Medyczne Jacek Urbanowicz

oraz wszystkim zaangażowanym serdecznie DZIĘKUJĘ.

p.o. dyrektora Katarzyna Rudzka

komentarze [0] , skomentuj

VIII BIEG im. ASI KENIG

28.04.2019 roku w Sławsku odbył się VIII Bieg im. Asi Kenig. Głównym organizatorem imprezy była szkoła Podstawowa w Sławsku, a bieg jest zaliczany do Festiwalu Biegowego Powiatu Sławieńskiego 2019 r.

W tym roku cała organizacja oraz logistyka związana z przygotowaniem Biegu przeszła najśmielsze oczekiwania zawodników. Pani p.o. dyrektora Katarzyna Rudzka, dbając o komfort zawodników, postawiła na technologię informacyjną. Profesjonalna firma informatyczna obsługiwała zapisy uczestników, dbając o zachowanie bezpieczeństwa przepływu informacji odnośnie danych osobowych. Dzięki hojności sponsorów, nie zabrakło dobrego jedzenia, które można było smakować i jednocześnie oglądać występy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły. Pani dyrektor Katarzyna Rudzka zaprosiła grupę karateków z Postomina, a ich wyczyny sportowe wzbudziły entuzjazm. Wspaniała organizacja oraz atmosfera sprawiły, że w tym roku padł rekord liczby uczestników – 114 w Biegu Głównym oraz 32 w Nordic Walking. Wice wójt pan Artur Ciróg wręczył bukiet kwiatów pani dyrektor Katarzynie Rudzkiej, były to podziękowania za wsparcie, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i gminy od wszystkich nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Sławsku.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SZKOLNY SKALNIAK

Dnia 26 kwietnia 2019 roku uczniowie kl. IIIa Gimnazjum zrealizowali projekt edukacyjny „Szkolny skalniak – podstawy architektury krajobrazu.” Aranżacja i sposób wykonania były pomysłem p.o. dyrektora Katarzyny Rudzkiej, która dodatkowo wykonała projekt architektoniczny, a ponadto pozyskała sponsora, który dostarczył materiał oraz kwiaty na szkolny skalniak.

Pani p.o. dyrektora Katarzyna Rudzka wraz z uczniami i rodzicami ukwiecili teren wokół szkoły, wzbudzając zachwyt kolorystyką i estetyką wykonania.

Autor: Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

SUKCES TEATRU SZKOLNEGO

13 kwietnia 2019 uczniowie naszej szkoły z grupy teatralnej "Gwiazdy Betlejemskie" odnieśli zwycięstwo w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Teatralnych ARA, który odbył się w Sławieńskim Domu Kultury. Zaszczytny tytuł Laureata aktorzy wywalczyli spektaklem "Mały Książę". W rolę tytułowego księcia wcielił się znakomity Jakub Lebica z klasy 5, wtórowali mu uczniowie klas 8 SP i 3 gimnazjum. "Gwiazdy Betlejemskie" awansowały do wojewódzkiego etapu przeglądu.

Spektakl wyreżyserowały Joanna Banasiak i Beata Wachholz, zaś scenografię wykonała Helena Zawarska.

Gratulacje!

komentarze [0] , skomentuj

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do egzaminu, składającego się z trzech części:

1. humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka polskiego,

2. matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,

3. języka obcego nowożytnego.‎

W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla każdego zakresu/poziomu egzaminu gimnazjalnego, do którego uczeń przystąpił. Wynik centylowy umożliwia porównanie swojego wyniku z wynikami ‎uczniów w całym kraju.‎

komentarze [0] , skomentuj

HARMONOGRAM

HARMONOGRAM PRACY SZKOŁY - II SEMESTR

komentarze [0] , skomentuj

XIV Gminny Konkurs Ortograficzny

28 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej we Wrześnicy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe:

- klasa I-III,

- klasa IV-VIII.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie :

- Adam Korochoda, kl. III SP, nauczyciel przygotowujący Irena Gregorek,

- Oliwia Stanik, klasa IV SP, nauczyciel przygotowujący Beata Wachholz,

- Marta Nowak kl. VIII SP, nauczyciel przygotowujący Joanna Banasiak.

Dyktanda konkursowe były przygotowane przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, utrwalanie zasad ortograficznych.

W kategorii wiekowej I-III uczeń Adam Korochoda uzyskał trzecie miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy.

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KONKURS PLASTYCZNY 100 LAT PCK

19 marca 2019 roku komisja w składzie: Izabella Janocha, Małgorzata Kulik, Renata Pietras-Pacynko, Barbara Sałacka, Marcin Maślanka rozstrzygnęła konkurs plastyczny pt. ”100 lat PCK”. Na konkurs, który przeznaczony był dla przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych, wpłynęło 126 prac. W kategorii wiekowej Klasa III szkoła podstawowa , nagrodę otrzymał uczeń Marcel Nadraus.

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli Koszalinie o godzinie 10.00.

Naszą szkołę reprezentowały prace uczniów:

Marcela Nadraus, klasa III SP,

Arkadiusza Zakonek, klasa III SP,

Patryka Murawieckiego, klasa III SP,

Wiktorii Skolimowskiej, klasa III SP.

Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o PCK, najstarszej polskiej organizacji humanitarnej, popularyzacja działalności PCK wśród dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych, zainteresowanie dzieci działalnością wolontariatu, rozwijanie zdolności plastycznych, kreatywności i wyobraźni.

Gratulacje!

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

KRUS - WAKACYJNE TURNUSY REHABILITACYJNE

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie uprzejmie informuje, że rozpoczął się nabór wniosków na wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników urodzonych w latach 2004-2012.

Poniżej regulamin w formacie PDF:

REGULAMIN

Autor: Joanna Łajeczko

komentarze [0] , skomentuj

<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - następna >>>

Galerie