.

Prezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie o zasadach rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

LO w Sławnie

ZAPISY DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

Państwowa Szkoła Muzyczna

I i II st. w Słupsku

Filia w Sławnie

ogłasza

zapisy uczniów

na rok szkolny 2020/2021

-na naukę gry na: klarnecie, gitarze, skrzypcach, akordeonie

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Szkoły www.psmslupsk.pl w zakładce „REKRUTACJA”

UWAGA!

W związku z obecną sytuacją epidemiczną prosimy o składanie WNIOSKÓW wyłącznie drogą elektroniczną na adres rekrutacja@psm.slupsk.pl

Termin składania WNIOSKÓW (drogą elektroniczną) o przyjęcie do Szkoły upływa 31 maja b.r. W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod nr telefonu: +48 690 448 075 lub 59 84 32 861

DORADZTWO ZAWODOWE

Uczniowie klasy 7 pod kierunkiem pani pedagog Joanny Łajeczko tworzyli prezentacje multimedialne o swoich wymarzonych zawodach. Prezentujemy jedną z nich:

Zawód Bankowiec

Zasady zachowania na Microsoft Teams

1. Zachowuj kulturę osobistą w mowie i piśmie. Używaj "proszę powtórzyć”, „czy mogę” itd.

2. Wycisz mikrofon, włącz wtedy, kiedy będzie twoja kolej, żeby mówić.

3. Dołączaj do spotkania, kiedy NAUCZYCIEL je rozpocznie. Nie pisz z kolegami, to nie jest czat.

4. Obrażanie innych to HEJT – jest karalny. Jeśli ktoś narusza Twoją prywatność, obraża – zgłoś.

5. Szanuj nauczyciela i innych uczniów. Zachowanie wpływa na ocenę z zachowania.

6. Przygotuj się do zajęć: podręcznik, ćwiczenia, zeszyt, przybory do pisania.

7. Pracę domową wysyłaj do nauczyciela, nie w zespole.

8. Czat przedmiotowy służy do nauki. Nie pisz do kolegów, nie wysyłaj obrazków. To, co zamieścisz, nie zniknie.

9. Nagrywanie i upublicznianie wizerunku jest przestępstwem.

10. Załatw swoje potrzeby wcześniej: zjedz, skorzystaj z toalety przed spotkaniem. Wyłącz wszystko, co może Cię rozpraszać.

LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Pomimo tego, iż mamy nauczanie na odległość uczniowie klasy VIII podejmują aktywność fizyczną we własnych domach. Świetnie im idzie.

BRAWO NASI NAJSTARSI UCZNIOWIE.

DZIEŃ KSIĄŻKI

Corocznie 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Uczniowie naszej Szkoły również biorą w nim udział. Zobaczcie jak czytają swoje ulubione książki. BRAWO WY.

UCZNIOWIE W MASECZKACH

Nasi uczniowie i ich maseczki w tym trudnym czasie. Brawo.

Szyjące Anioły ze Sławska

Mają maszyny, potrafią szyć ale przede wszystkim mają wielkie serca i mnóstwo empatii. Grupa kobiet ze Sławska postanowiła ruszyć z akcją szycia maseczek. Inicjatorkami tego płynącego prosto z serca przedsięwzięcia były Panie: Iwona Hibner-Ciesielska i Julia Chojnacka, które szybko skontaktowały się z innymi mieszkankami wsi (Panie Monika Świder, Danuta Kośka, Anna Nowak, Iwona Mruk, Natalia Rupniewska, Klaudia Musiał, Renata Gałkowska, Irena Czerniawska, Jolanta Mądrzecka, Natalia Frątczak oraz Anna Łabiszewska, Małgorzata Rek mieszkanki Starego Krakowa. Wszystkie te Panie chciały nieść pomoc potrzebującym, chęci były jednak brakowało materiału do uszycia maseczek. Z pomocą pospieszyła dyrektor szkoły Podstawowej w Sławsku p. Katarzyna Rudzka, która przedstawiła cały plan Wójtowi Gminy Sławno panu Ryszardowi Stachowiakowi.Wójt Gminy Sławno przekazał materiał na maseczki, który pani Agnieszka Czarnuch, pracownik Gminy dowozi szyjącym paniom, o każdej porze dnia i nawet nocy, tak aby nie zabrakło niczego do pracy. Sołtys wsi Sławsko- Mariusz Krzymiński przekazał 1000 zł , a pani Marzena Kwiatkowska Dzik materiał na maseczki. Do akcji włączyły się dzieci naszych bohaterek (Kacper i Julia Frątczak, Hubert i Dawid Ciesielscy, Amelia i Nikola Jóźwik, Roksana Świder, Oliwier Mruk, Zuzanna i Filip Kośka), które dzielnie pomagają w szyciu, prasowaniu wycinaniu . Wszyscy szyją maseczki charytatywnie, nie chcą pieniędzy, poklasku, robią to co im nakazuje serce, chcą nieść pomoc i nie myślą o sobie jako o super bohaterkach . Dla nas nimi są i należą się dla wszystkich olbrzymie brawa.

Autor: Joanna Banasiak

KONKURSY MATEMATYCZNE - TERMINY

Terminy pozostałych konkursów, które miały się odbyć w naszej szkole w ramach akcji
Marzec Miesiącem Matematyki zostaną ustalone po powrocie do szkoły.

.

Nabór trwa do 31.05.2020, dotyczy cyklu 6-letniego dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

KARTKI WIELKANOCNE

Życzenia świąteczne dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły - przesyłają uczniowie.

Autor: Grżyna Antosik

ZARZĄDZENIE DYREKTORA

PEDAGOG SZKOLNY

Szanowni Rodzice

W ramach opieki psychologiczno-pedagogicznej, którą w związku z obecną sytuacją prowadzę zdalnie, zapraszam do kontaktu z pedagogiem szkolnym poprzez dziennik elektroniczny bądź mój Messenger.

Zachęcam także korzystać z informacji i materiałów zamieszczonych na bieżąco na stronie internetowej szkoły.

Pedagog Szkolny

DROGI RODZICU

JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O NIEPOKOJĄCEJ SYTUACJI ZWIĄZANEJ Z KORONAWIRUSEM?

W rozmowie z dziećmi starajmy się mówić prawdę i opierać się na faktach. Każdy dzień przynosi nowe wydarzenia, a wiadomości, które do nas docierają uruchamiają całe spektrum uczuć i emocji. Możemy posiłkować się informacjami umieszczanymi na sprawdzonych stronach. Unikajmy przekazywania zasłyszanych, ale niepotwierdzonych treści z niepewnych źródeł. Nie ulegajmy sami fake newsom. Zadbajmy o siebie, dzieci i naszych bliskich.

Jeżeli nie wiecie, jak rozmawiać z dzieckiem o niepokojącej sytuacji związanej z koronawirusem polecam Wam ostatni wpis: rodzice.fdds.pl/wiedza/jak-rozmawiac-z-dzieckiem-o-niepokojacej-sytuacji-zwiazanej-z-koronawirusem/

Możecie też zadzwonić i porozmawiać o swoich rodzicielskich niepokojach.

Więcej informacji i kontakt online przez stronę 8001001

Autor: Joanna Łajeczko